Spolu už knihy precestovali:

Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti

David Lagercrantz
Ikar, 2015
(4 hodnotenia)
Časopis Millennium má nových vlastníkov. Zlé jazyky tvrdia, že éra Mikaela Blomkvista sa skončila, aj sám Blomkvist zvažuje zmenu zamestnania. Lisbeth Salanderová sa zdanlivo bezdôvodne zapojí do hackerského útoku...
Kúpiť tento titul na martinus.sk
Precestovala300,68 km
Počet čitateľov5
V obehu od29.01.2016
PridalNikamodra
Zdravie knihy
100%
Posledná poloha
Pošta
Trávnica
Voľná
Kniha je voľná a je k dispozícii na poslednej uvedenej polohe:
Pošta
Trávnica
Mám túto knihu
Našiel si túto knihu? Odomkni ju a začni písať jej príbeh.
Kniha sa už na uvedenej polohe nenachádza, ale svieti ako voľná?
Prihlás sa a nahlás jej stratu

Tisíce príbehov. Jedna kniha.

krumplicka13
Uvoľnená 11.02.2019, 19:04
Pošta
Trávnica
krumplicka13
Nájdená 22.10.2018, 09:46
Posta
Trávnica
parvitas
Uvoľnená 15.05.2018, 22:15
posielam poštou
Banská Bystrica
parvitas
Nájdená 10.04.2016, 09:03
ŠVK BB
Banská Bystrica
Prvý dojem z knihy, veď OK, je to pokračovanie od iného autora, ale tak až také zlé to hádam nebude. A druhý dojem (po dočítaní) - je to tak. Ale upozorňujem, že pre mňa zaujímavý dej sa začal až po cca stej strane. Dovtedy mi kniha prišla nudná... a teda má síce ducha predchádzajúcich častí, ale zároveň je aj odlišná. Opakovanie rozpoloženia a pocitov postáv okolo Blomkvista mi naozaj netreba. Však vieme všetci, aký bol, aj jeho spolupracovníci, tak načo to opakovať... Lisbeth detto, ale nie je z nej terminátorka, ale aj tak je... iná. Tentoraz bola v ostrej akcii, ale tak nejako to nebolo iba o nej. Teda bolo to o nej, o jej rodine a minulosti, ale aj o inom... ach, už sa zamotávam a nechcem prezradiť viac. Proste, prečítajte si to! :)
15.05.2018, 22:05
Aďa
Uvoľnená 19.03.2016, 20:41
Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici,
Banská Bystrica
Aďa
Nájdená 15.03.2016, 21:52
Doma
Banská Štiavnica
Keď sa ma kamarátka v roku 2008 opýtala, či som už čítala knihu od Stiega Larssona: „Muži, ktorí nenávidia ženy“, odpovedala som "nie" a ani som o nej nepočula. Začala „básniť“ aká je to úžasná kniha a nevie sa dočkať ďalšieho dielu. A snažila sa mi priblížiť dej a trochu opísať, prečo je kniha skvelá...
A ja som na ňu pozerala ako „sova“. Vôbec sa mi to nezdalo skvelé. A naozaj som vďaka nej a jej odporúčaniam čítala mnoho skvelých kníh (nielen beletriu, ale aj mnoho odborných). Keď som v kníhkupectve do nej nakukla, ešte viac som krútila hlavou „Čo tak kamarátku na diele upútalo?“

A o sedem rokov neskôr som im prišla na chuť. Dovtedy som spoznala diela viacerých severských autorov. Vďaka manželovi som knihy z trilógie „Milénium“ „čítala ušami“ (audiokniha). Najprv počas cestovania autom, v útržkoch, rôznorodo. A potom som už „v tom bola po uši“! A bola som šťastná, že už sú u nás (v knižnom svete stále považujem za „u nás“ nielen v slovenskom, ale aj českom jazyku) vydané všetky tri diely.

A tešila som sa na štvrtý diel, ktorý sa prekladal a chystalo sa jeho vydanie.
Rozmýšľala som nad tým, či sa spisovateľovi D. Lagercrantzovi podarí nadviazať na knihy Stiega Larssona? Za seba môžem povedať, že áno.
Opäť som sa stretla so starými známymi - novinárom Mikaelom Blomkvistom a ďalšími redaktormi z časopisu Milénium; so zvláštnou, odvážnou a svojsky spravodlivou Lisbeth Salanderovou; potešilo ma stretnutie aj so známymi zo švédskej polície či z Republiky hackerov.
A príbeh? Zaujímavý, napínavý. Začína sa veľmi jednoducho – otec sa rozhodne starať o svojho syna - autistu, ktorý žije so svojou matkou a jej priateľom a otcovi sa zdá, že niečo nie je v poriadku. A z druhého svetadielu, kde pracuje, sa vráti domov do Švédska. Potom sa začne všetko zamotávať, trhať a „sietiť“, ale len na prvý pohľad. Nič nie je jednoplánové a nič sa neodohráva len tu a teraz. Do života otca a syna sú už dávno zapletení mnohí ľudia z rôznych krajín a s rôznymi záujmami, o ktorých otec len tuší.
Pri čítaní som si uvedomila, že my všetci naozaj žijeme vo virtuálnej pavúčej – počítačovej sieti. Pokiaľ sa vzájomne „spájame“, aby sme si písali o prečítaných knihách na „knihobežníkovi“ – je to skvelá sieť :) .
No po prečítaní zistíte, že nie všetky siete sú tu preto, aby vás zachytili pred pádom.

Ak ste nečítali prvé tri diely od Stiega Larsona: „Muži, ktorí nenávidia ženy“ (1); „Dievča, ktoré sa hralo s ohňom“ (2) a „Vzdušný zámok, ktorý vybuchol“ (3) – nič sa nedeje. No ak ste ich čítali, oveľa lepšie pochopíte konanie hlavných protagonistov.

David Lagercrantz (04. 09. 1962), novinár a spisovateľ, žije v Štokholme (švéd. Stockholm) v hlavnom meste Švédska. O jeho literárnych dielach sa viac dočítate napr. na internetovej stránke:
http://www.martinus.sk/knihy/autor/David-Lagercrantz/?gclid=CjwKEAjw8bO3BRDp0bP_vL-7_lASJACL_d6wOcP-f5aHDcArXh8hzK_MQiH6LKRqTZjVj_FJNrLQQxoCVlDw_wcB

fotografia: www.20minutes.fr
19.03.2016, 20:36
Pred tromi rokmi boli literárne diela súčasných severských autorov pre mňa úplne neznáme.
15.03.2016, 22:04
Pred tromi rokmi som o súčasných autoroch zo severských európskych krajín nepoznala a nečítala. A dnes som "úplne namotaná" :).
15.03.2016, 22:02
Libusa
Uvoľnená 23.02.2016, 10:40
optika
Banská Bystrica
Pre knihu si príde ku mne ďalšia knihobežníčka.
23.02.2016, 10:40
Libusa
Nájdená 04.02.2016, 11:34
prišla poštou
Banská Bystrica
Zaujímavá,aj keď v určitých momentoch dosť náročná kniha.Únik informácií,umelá inteligencia,počítače,tajná služba a hackerstvo,to bolo čosi,v čom som sa občas strácala.Keď ale prišla zápletka,autizmus a napätie,to už ma kniha chytila a posledných dvesto strán som ju už nepustila z ruky.
23.02.2016, 10:31
Nikamodra
Uvoľnená 29.01.2016, 08:59
Posiela sa poštou knihobežníčke
Modra
Nikamodra
Nájdená 29.01.2016, 08:55
Pridanie novej knihy
Modra

NovíKnihobežníci

Čitateľ Andrej Botek
Senec
Čitateľ Tetis
Vrútky
Čitateľ Silvelly
Detva
Čitateľ Mirage
Bratislava
Čitateľ Takarína
Bardejov
Čitateľ AliBe
Košice

NaposledyUvoľnené knihy

Allan Pease, Barbara Pease
Rosie Thomas
Erich Kästner
Roderick Wilkinson
George Eliot
Émile Zola
Kemal Bilbasar
Nicolas Freeling

NovéMiesta

Undefined, Slovenská republika
Undefined, Slovenská republika
Undefined, Slovenská republika
Košice, Slovenská republika
Undefined, Slovenská republika
Košice, Slovenská republika