Spolu už knihy precestovali:

Dámy, koniec trapasom!

Emma Tekelyová
Ikar, 2012
(1 hodnotenie)
Môžete očariť každého a dosiahnuť všetko, čo chcete, ak sa viete náležite obliecť. Móda je potvora. A my jej veríme. Ibaže jedného dňa– ups... Keď sa zo všetkých síl usiluješ byť hviezdou, pritrafí sa ti faux pas...
Kúpiť tento titul na martinus.sk
Precestovala1.827,83 km
Počet čitateľov3
V obehu od03.12.2018
PridalSilwia
Zdravie knihy
100%
Posledná poloha
Nové Mesto nad Váhom
undefined
Čítaná
Kniha je momentálne čítaná
Mám túto knihu
Našiel si túto knihu? Odomkni ju a začni písať jej príbeh.

Tisíce príbehov. Jedna kniha.

rattka
Nájdená 07.02.2019, 16:07
Nové Mesto nad Váhom
undefined
Táto kniha obsahuje veľa zaujímavých informácií, s ktorými súhlasiť môžete a nemusíte. Presne tak som to videla aj ja. Kniha je spracovaná a rozdelená na kapitoly, pričom každá sa venuje inej udalosti po trendovej stránke. Ku každej kapitole by sa dalo niečo napísať, preto napíšem iba postrehy k niektorým z nich. S niektorými sa stotožňujem, s inými som naopak v rozpore.

Nový nadhľad si u mňa získal postoj k oblečeniu na doma. Autorka vysvetľuje, ako sa oplatí aj doma sa upraviť a nechodiť úplne zanedbane vo vyťahaných teplákoch, keďže platí, že človek sa skôr cíti viac sebavedomo a lepšie, keď je upravený. Tento jej postoj má niečo do seba, preto sa možno pokúsim vylepšiť túto stránku svojho odievania.

Prekvapil ma opis a zrejme celkom bežná a trendy záležitosť nosiť pyžamové džínsy. V tomto som úplne vedľa a vôbec netuším, o čo sa jedná. Ani si to neviem predstaviť, kým si heslovito nepomôžem internetovým vyhľadávačom. Navyše som teda aj napokon rada, že sa tejto móde vyhýbam oblúkom.

Veľmi dobre znejúce heslo či motto, ktoré by sme si všetci mali denne opakovať a nezabúdať:

" Byť elegantná, trendová a zároveň reprezentatívna"


Čo mi, rovnako ako autorke, hlava neberie je opustenie sa v lete. Úradníčky či vysoko postavené osoby by si nemali dovoliť ani v najväčších horúčavách porušiť etiketu a prísť v bielych capri nohaviciach, letných sandáloch a námorníckom tričku bez rukávov, ako je opísané v skutočnej situácii jednej z kapitol, ktorá sa naozaj bežne (bohužiaľ) stáva. Predsa bontón nepustí!

Veľmi milo a spomienkovo na mňa pôsobila kapitola o kúpeloch. Vždy si pri slove "kúpele" vybavím slovné spojenie "Lázeňský švihák" a až tu mi to kapitola celé viac objasnila, ako významné je toto slovo a prečo sa vlastne zaužívalo.

Ďalším pobúrením pre mňa bola nová informácia, že sa stáva zámer ľudí prísť do reštaurácie na obed (či aj na večeru?) v rifliach a tričku. Až šokujúce z môjho pohľadu, že si toto niekto v niekoľko hviezdičkovej reštaurácii aj trúfne. Nie že dovolí, ale trúfne. Lebo napriek tomu, že je to urážka pre reštauráciu, predovšetkým je to hanba človeka samotného.

Tvrdenie, že ženy v rokoch patria do starého železa zásadne odmietam. Napriek tomu, že mám do tejto vekovej kategórie ešte ďaleko, viem sa vžiť do situácie a pocitov týchto žien. Veď ženy v rokoch sú plné skúseností. Poznám dokonca jednu ženu, ktorá oslávila 70 rokov, ale pretože sa o seba celý život stará a dbá na svoj zovňajšok, pristane jej aj kratšia sukňa. Nemyslím si, že by svojím odievanim mala poburovať. Naopak je dokazom toho, že aj v jej veku ide vyzerať elegantne a presne podla motta, ktoré som už spomínala vyššie.

Inou záležitosťou je obliecť sa prehnane mladistvo, kedy je to natoľko okaté, až je nepríjemný pohlaď na túto osobu. Chce to skrátka odhad a úprimný názor ostatných, ako na vás hodnotená osoba pôsobí svojím prvým dojmom.

Prínosnou témou pre mňa bolo aj oblečenie v nemocnici. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že sa nikdy z môjho okolia nikto nestaral o to, ako pôsobí na pacienta, ktorého ide navštíviť. Samej mi to nikdy nenapadlo nejako zvlášť to riešiť. Preto chválim autorkine postrehy, vnímanie psychiky z pohľadu pacienta. Priveľmi pestré či "divoké" (rozumej veselé) farby môžu v človeku vyvolávať depresiu, hoci si to druhá strana neuvedomuje a nejde pritom na návštevu so zámerom kaziť náladu.

Určite si rada prečítam aj ďalšie autorkine knižky, najmä na Tvárovú gymnastiku som zvedavá!
22.02.2019, 20:00
Čítanie s chuťou, alebo raňajkovanie s vášňou?
22.02.2019, 01:34
Čo k tomuto dodať? Že som viac nadšená, ako malé dieťa
07.02.2019, 16:15
Knižku som dlho zháňala a tento darček, že sa mi dostala do rúk, ma nesmierne potešil!
07.02.2019, 16:10
Silwia
Uvoľnená 07.02.2019, 15:03
Posta
Markdorf
Mila a celkom poucna kniha. S niecim z tejto knihy som
symptizovala, nieco pre mna bolo nove. Ako napriklad
sa mi pacila myslienka opisovana v teme pohreby. Kde pisala, ze nie vzdy je nutne mat na sebe ciernu, ale ked zvolime inu farbu moze to byt oblubena farba cloviecika, ktory zomrel. Z mojNebudem pisat moj nazor konkretne na tuto temu, ale bola to jedna z veci, co mi utkvela v pamati
07.02.2019, 15:03
Silwia
Nájdená 03.12.2018, 10:31
polička
undefined
Silwia
Uvoľnená 03.12.2018, 10:29
doma na policke
Meersburg
Silwia
Nájdená 03.12.2018, 10:28
Pridanie novej knihy
Holíč

NovíKnihobežníci

Čitateľ Kradnem.knihy
Partizánske
Čitateľ oliviabest-x
Bratislava
Čitateľ Duma
Bratislava
Čitateľ Lennnnna
Prešov
Čitateľ dordovavanesa
Čebovce
Čitateľ Karotka55
Bytča

NaposledyUvoľnené knihy

Katarína Gillerová
Mirjam Dreerová
Margaret Mooreová
Steeleová J.-Christenberryová J.
Jens Bahre
Fernando Namora
Thomas N. Scortia, Frank M. Robinson
John Dickson Carr

NovéMiesta

Undefined, Slovenská republika
Undefined, Slovenská republika
Undefined, Slovenská republika
Undefined, Slovenská republika
Undefined, Slovenská republika
Undefined, Slovenská republika